مدت هاست که قصد آغاز بخش های تحلیلی حرفه ای را در سایت دارم اما متاسفانه خودم زمان کافی برای این کار رو نیافتم. اما با این مینی مطلب میخوام این بخش رو استارت بزنم… تا بعدا مقالات بزرگتر رو هم در این بخش شاهد باشیم… می خواهیم در اولین مطلب از این بخش ها نگاهی عمیق هر چند کوتاه بیندازیم به ژرفای پوستر منتشر شده از فصل ۵ سریال the walking dead… نوشته های این بخش کاملا اختصاصی و نوشته شده توسط نویسنده مطلب است.در ابتدا متنی که شبکه AMC در کنار این پوستر در سایت خود منتشر کرده را می خوانیم:

نیم فصل دوم فصل ۵ سریال The Walking Dead چه خوابی را برای ریک و گروه وی دیده است؟:”ممکن است پوستر جدید سرنخی را درون خود داشته باشد!”: یک نمایش زیبا و هنری از بازماندگان که در یک خیابان خلوت قدم می زنند را نشان می دهد و دست نوشته آبراهام برای ریک در گوشه تصویر به چشم می خورد،دست نوشته ای که سخن از دنیای تازه دارد. و هم اکنون این سوال ایجاد می شود: چه رابطه ای میان آن ها و رفتن به واشنگتن دی سی به چشم می خورد؟ آیا گزینه ای جز رفتن به واشنگتن دارند؟ برای فهمیدن پاسخ این سوال و بسیاری از سوال های دیگر منتظر نیم فصل دوم باشید!

تنها نگاهی ساده به این متن که به زبان خودمانی ترجمه شده است و نگاهی کمی عمیقتر به تصویر منتشر شده به ما می فهماند که باید چهار احتمال را در نظر بگیریم:

۱- ریک و گروهش در راه رفتن به واشنگتن هستند! چرا که به گفته دانشمند دروغین قصه ما! در واشنگتن احتمالا تجهیزات و امکاناتی مناسب برای زندگی وجود دارد، از این رو ریک و گروهش ملولانه در جست و جوی آخرین رگه های امید به سمت واشنگتن حرکت می کنند.

۲- ماندن دست نوشته آبراهام در تصویر و نشان دادن اهمیت آن و تاکید بر کلمه “دنیای جدید” در متن نوشته شده توسط AMC ما را به این سو می برد که احتمالا باید منتظر اتفاقات متفاوت و تازه ای در نیم فصل دوم و فصل های بعدی باشیم… اتفاقاتی که شاید کم کم بخواهد داستان را رو به سوی علت به وجود آمدن این دنیا و راهی برای از بین بردن آن سوق دهد.

۳- از طرفی ممکن است وجود این دست نوشته در گوشه تصویر و نگاه ریک به سوی عقب و در حقیقت به سوی آن، نشان از این باشد که به زودی مورگان به گروه ریک می پیوندد چرا که این دست نوشته توسط مورگان در پایان قسمت ۸ فصل ۵ یافت شد. حال زمانی که گروه ریک در طول خیابان در حرکتند و این دست نوشته در پس تمام آن ها و پشت سر ریک افتاده است شاید نشان از این دارد که ریک متوجه حضور مورگان گشته و به دنبال وی می گردد.

۴- خطری مورگان را تهدید می کند. در حقیقت این برگه چیزی است که همواره نزد مورگان بوده و هست… حال زمانی که ریک در حال گذر از جایی است و این برگه را بر روی زمین می بیند تعجب می کند و از طرفی این قضیه نشان می دهد که مورگان توسط شخص یا اشخاصی ربوده شده است.

هر کدام از این احتمالات ممکن است درست و ممکن است غلط باشد، مهم این است که با در نظر گرفتن گفته های سازندگان و توییت های این اواخر آن ها و این نوشته ها و این پوستر خاص، می توان انتظار پیشرفتی دوباره و بی نظیر را در داستان سریال The Walking Dead داشت…

نظر شما چیست…؟